Любимецът на домакинската публика Анди Мъри продължава уверения си ход на Уимбълдън. Великобританецът вече е на четвъртфиналите в домашната надпревара, като се справи без особени проблеми с австралиеца Ник Кириос.

Световният номер две надделя с 3:0 сета (7:5, 6:1, 6:4) за 105 минути на корта и беше просто безапелационен. Най-сериозен отпор от 20-годишния си опонент той получи само в първия сет.

Тогава битката вървеше с разменени подавания и никой дори не даде шанс на другия дори за шанс за пробив. И така до 12-ия гейм, когато Мъри стигна до три сетбола при сервис на Кириос, взе третия и поведе с 1:0 сета.

Във втория сет шотландецът набързо завоюва победата след два пробива в подаването на противника си, а в третия направи един ранен пробив, който задържа до края и в крайна сметка надделя с 3:0 и е на четвъртфинал.

За там се класира и номер 6 в схемата в Лондон Милош Раонич, който се справи в истински трилър с коравия белгиец Давид Гофен в петсетов мач. Канадецът изоставаше с 0:2 сета след 3:6, 4:6, но взе следващите три с по 6:4 и е сред най-добрите осем в турнира.