Първата ракета на България при жените - Виктория Томова, ще изиграе днес мача си от втория кръг на първия за годината турнир от Големия шлем – Australian Open. В Мелбърн софиянката се изправя срещу Елина Свитолина в четвъртък рано сутринта. Двубоят е трети на Корт №3 и няма да започне преди 10:00 часа сутринта българско време, след като дъжд забави програмата.

Преди нейния мач трябва да се изиграят срещите на Алекс Микелсен срещу Иржи Лехечка, а след това Нуно Боржеш излиза срещу Алехандро Давидович Фокина.

В първия кръг 28-годишната Вики Томова преодоля с 6:4, 6:2 американката Кейла Дей след 112 минути игра и постигна първата си победа при четвъртото си участие в основната схема на турнира от Големия шлем в Мелбърн.

Сега тя ще се изправи за трети път срещу украинката Свитолина, като ще търси първи успех след две загуби до момента от 19-ата в света.