Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби с 0:3 сета /6:7(4), 2:6, 4:6/ Фернандо Вердаско в двубой от 1/16-финалите на турнира Ролан Гарос.

Така българинът продължава да не успяха да премине трети кръг на престижната надпревара в Париж.

Решаващ за мача се оказа краят на първия сет, в който Димитров пропусна четири сетбола при 6:5 в своя полза. В тайбрека Гришо не успя да се противопостави по най-добрия начин и загуби с 4:7 точки след като бе повел с 3:1 . Крайното 6:7 гейма в първия сет за Фернандо Вердаско сякаш срина първата ни ракета. Последва много слаб втори сет, в който за по-малко от половин час Вердаско надделя над Гришо с 6:2 гейма, осъществявайки два пробива.

В третия сет Димитров изостана с 0:3 гейма, даде надежди за евентуален обрат, намалявайки до 2:3 и 3:4 и се стигна до равенство 4:4. Испанецът, който е номер 35 в света обаче взе следващия си сервис гейм и при подаване на българина пак го проби за 6:4 в своя полза, реализирайки първия си мачбол.

Вижте развитието на двубоя:

Трети сет - 4:6

4:6 Пробив! Вердаско стигна до точка за пробив и така при първия си мачбол спечели сета с 6:4 гейма и двубоя с 3:0 сета!

4:5 Фернандо Вердаско не допусна разколебаване и така Григор ще сервира за оставане в мача и турнира.

4:4 Григор Димитров успя да спечели подаването си и изравни резултата.

3:4 Пробив! Трети пореден пробив в третия сет. Григор дръпна с 30:0 и 40:15 и при първия си шанс отново проби съперника си.

2:4 Пробив! Фернандо Вердаско върна бързо пробива. Испанецът поведе с 40:15 при сервис на Димитров и го проби, за да си върне преднинана от 2 гейма.

2:3 Пробив! Гришо поведе с 40:15, осигури си две точки за пробив и при втората успя да пробие подаването на испанеца.

1:3 Първата ни ракета намали изоставането си след добър сервис гейм.

0:3 Фернандо Вердаско затвърди пробива си и без проблем води убедително в третия сет.

0:2 Пробив! Григор спаси една точка за пробив в този оспорван гейм, но няколко пъти не успя да затвори гейма, когато имаше предимство и при следващия си шанс за пробив Вердаско го проби.

0:1 Григор поведе с 30:0 при сервис на испанеца, но Вердаско обърна до 40:30 и взе подаването си.

Втори сет - 2:6

2:6 Пробив! Испанецът поведе с 40:15 при сервис на Димитров. Българинът намали до 30:40, но при следващата си възможност Фернандо Вердаско спечели гейма, а с това и сета с 6:2. Така 35-ият в света поведе с 2:0 сета след по-малко от половин час игра.

2:5 Нов убедителен севис гейм за Вердаско, който поведе с 5:2 и Григор ще сервира за оставане във втория сет.

2:4 Пробив! Фернандо Вердаско проби първата ни ракета и то на 0.

2:3 Добър сервис гейм за испанеца и той отново повежда.

2:2 Гришо изравни след солиден гейм на 0.

1:2 Вердаско измъкна успеха в третия гейм, въпреки че Григор имаше две точки за пробив, от които не се възползва.

1:1 Григор Димитров спечели подаването си, като даде само точка на испанеца.

0:1 Успешен сервис гейм за Фернандо Вердаско за начало на втория сет.

Първи сет - 6:7 /4/

Тайбрек 4:7 точки

Григор Димитров поведе с 3:1 точки след като осъществи минипробив. Гришо обаче на свой ред допусна минипробив и Фернандо Вердаско изравни до 3:3 и поведе с 4:3, след което спечели тайбрека със 7:4 точки. При 3:3, Димитров не успя да реализира точка, тъй като ракетата му се скъса. Той я смени, а на почивката след тайбрека в яда си счупи ракетата.

6:6 Страхотни разигравания и четири сетбола за Григор Димитров, от които той не успя да се възползва и да затвори сета. Вердаско удържа атаките на българина и изравни.

6:5 Григор Димитров спечели убедително следващия си сервис гейм и поведе с 6:5 в първия сет.

5:5 Вердаско тръгна с двойна грешка в гейма, но все пак взе подаването си.

5:4 Фернандо Вердаско поведе с 30:15, но Гришо успя да обърне резултата и да спечели този сервис гейм, след което испанецът ще сервира за оставане в първия сет.

4:4 Испанецът също спечели подаването си.

4:3 Нов солиден сервис гейм и отново преднина за Димитров.

3:3 Фернандо Вердаско поведе с 40:15, Григор взе още една точка, но не успя да попречи на изравняване.

3:2 Бърз сервис гейм на сметката на Димитров.

2:2 Гришо поведе с 30:15 при сервис на Вердаско, но испанецът успя да спечели подаването си и изравни резултата.

2:1 Григор Димитров спечели подаването си и поведе в първия сет.

1:1 Пробив! Първата ни ракета бързо върна пробива при сервис на съперника си и изравни за 1:1 гейма. Пробивът дойде при първия шанс за българина след като той поведе с 40:30.

0:1 Пробив! Фернандо Вердаско се възползва от шанса си за пробив и поведе с 1:0 гейма при сервис на Григор Димитров на старта на първия сет. Испанецът дръпна с 40:15, Григор изравни, но при следващия си шанс Вердаско се възползва.