Испанецът Карлос Алкарас спечели за втори път в кариерата си титлата на "Уимбълдън".

Във финала при мъжете на най-престижния тенис турнир на трева в света 21-годишният Алкарас надигра сърбина Новак Джокович с 6:2, 6:2, 7:6.

За испанеца това е четвърта титла в турнири от Големия шлем след тези от Откритото първенство на САЩ 2022 година, Уимбълдън 2023 и Ролан Гарос 2024.

В същото време за Джокович остава голямото разочарование от пропусната възможност да спечели 25-ти трофей от Шлема.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

Първи сет:

Пробив! Първият гейм на мача ни предложи 15-минутна битка, в която Джокович сервираше, а Алкарас беше твърдо решен да пробие. Испанецът започва на много високи обороти и след няколко ретур уинъра успява да нанесе първи удар в мача. 1:0

Алкарас затвърждава пробива след солиден гейм на сервис, в който отпусна само 1 точка на сърбина. 2:0

Джокович записва първи гейм на сметката си, след успя да стабилизира играта си и не допуска сериозно изоставане. 2:1

Бърз гейм на 0 за Алкарас, който използва много добре сервиса си, за да печели лесни точки. 3:1

Втори пробив! Кошмарен сервис гейм за Джокович, който завършва с двойна грешка и Карлито повежда с 2 пробива и 4:1.

Опрян до стената Джокович повиши нивото си на игра и стигна до точка за връщане на един от двата пробива, но Алкарас показа стабилни нерви и с ас затваря гейма си и повежда с 5:1.

Гейм на 0 за Джокович, който намалява изоставането и принуждава испанеца да сервира за първия сет. 5:2

СЕТ ЗА АЛКАРАС! Испанецът не трепна сервирайки за първия сет и нанася първия голям удар в мача. 6:2

Втори сет:

Пробив! Историята се повтаря! Алкарас пробива съперника си на старта и на втория сет, Ноле изглежда в нокдаун. 1:0

Карлито затвържава пробива, въпреки, че се стигна до равенство. Сервисът на испанеца функционира прекрасно до момента. 2:0

Джокович печели първи гейм във втория сет, но определено трябва да промени нещо ако иска да обърне развоя на финала. 2:1

С невероятна къса топка Алкарас печели сервис гейма си на 15 и увеличава преднината си на 3:1.

Определено най-добрият гейм от Джокович от началото на мача, сърбинът печели подаването си на 0 и показва признаци на пробуждане. 3:2

Алкарас с пореден солиден сервис гейм се приближава на 2 гейма от спечелване на втория сет. 4:2

Втори пробив! Слаб гейм за Джокович, след няколко грешни отигравания и двойна грешка, Карлито ще сервира за сета. 5:2

Испанецът отново не трепна сервирайки за сета и повежда с 2:0. Има ли сили Ноле да се върне в мача? 6:2

Трети сет:

Джокович печели сервис гейма си на старта на сета на първи път в мач след солиден сервис и повежда в резултата. 0:1

Ноле поведе с 0:30 в сервис гейма на Алкарас, но Карлито не допусна да се стигне до точка за пробив и изравнява резултата след мощен сервис. 1:1

Джокович спаси 4 точки за пробив, благодарение на сервиса си и успява да поведе. 1:2

Гейм на 0 за испанеца и резултатът е изравнен. 2:2

Сетът продължава без пробиви след солиден гейм за Джокович, който сервира отично в този момент от мача. 2:3

Алкарас оцеля след над 10 минутен гейма и спасена точка за пробив и изравнява за 3:3.

Бърз гейм за Джокович, който изживява най-добрия си период в мача и повежда отново. 3:4

Алкарас си е взел поука от последния сервис гейм и този път даде само точка на Джокович и изравнява резутата. 4:4

Пробив! Уникален гейм на ретур за Алкарас, който направи феноменален минаващ удар от драйв воле и ще сервира за титлата на уимбълдън.5:4

Пробив! Джокович връща пробива в последния възможен момент, след като спаси 3 мачбола. 5:5

Ноле повежда с 6:5 и само няколко минути след трите мачбола, Карлито ще трябва да сервира за оставане в сета. 5:6

Алкарас стабилизира играта си и ще гледаме тайбрек в края на третия сет. 6:6