Григор Димитров ще играе срещу представителя на домакините Танаси Кокинакис във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Двамата не са се изправяли един срещу друг до момента.

Заемащият 80-о място в световната ранглиста Кокинакис победи австриеца Себастиан Офнер в първия кръг със 7:6(1), 2:6, 6:7(4), 6:1, 7:6(8) в изключително оспорван двубой, продължил четири часа и 21 минути.

Танаси Кокинакис

източник: Gulliver/GettyImages

27-годишният австралиец спечели първия сет след тайбрек, но допусна обрат до 1:2. Себастиан Офнер изравни след два пробива във втората част и се наложи в третата след тайбрек. Кокинакис бе категоричен в четвъртия сет, даде само гейм на Офнер и изравни за 2:2 части. Петият сет бе много оспорван и премина без пробиви, а в тайбрека австралиецът поведе с 5:3, допусна изоставане от 6:7, но успя да стигне до победата след 10:8 точки.

Кокинакис пласира 26 аса срещу 15 за Офнер, направи по-малко непредизвикани грешки - 32:61, а австриецът имаше предимство при реализираните печеливши удари - 77:43.

Следващият съперник на Гришо има една титла на ниво АТР. Преди две години той триумфира в родния си град Аделаида, при това взимайки участие посредством "уайлд кард" в състезанието. Високият 193 см австралиецът може да се похвали и с победа над легендарния Роджър Федерер, когото детронира от трона на Мастърса в Маями през вече далечната 2018-а. Кокинас е дете на гръцки имигранти.