Световната №1 Симона Халеп е първата тенисистка в горната половина на схемата, която си осигури място на четвъртфиналите на Ролан Гарос.

Това се случи след неочаквано лесна победа над белгийката Елизе Мертенс - 6:2, 6:1 за 59 минути игра!

На корт "Филип Шатрие" румънката бе във вихъра си, проби 6 пъти, направи 16 печеливши удара и закономерно стигна до трети четвъртфинал в Париж в последните пет години.

Дълъг трети гейм в мача помогна на Халеп да пробие съперничката за първи път в мача, а оттам насетне последваха осем поредни гейма в нейна полза. Халеп така и не даваше шанс за пробив на съперничката и дори сервираше за сет на 0 във втората част.

Именно в този момент Мертенс проби, но това бе всичко за нея в мача, в който направи 22 непредизвикани грешки.

В битка за място на полуфиналите Халеп ще срещне победителката от мача между надеждата на домакините Каролин Гарсия и №12 в схемата Анжелик Кербер.