Новак Джокович се класира за осминафиналите на Откритото първенство във Франция в ранните часове на неделната сутрин.

Защитаващият титлата си 24-кратен носител на трофеи от Големия шлем Джокович обърна изоставане от 1:2 сета, за да победи италианеца Лоренцо Музети със 7:5, 6:7 (6/8), 2:6, 6:3, 6:0 в мач от третия кръг, който приключи в 3:07 ч. местно време.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Четири часа и 29 минути бяха необходими на Джокович за победата. 37-годишният световен номер едно изравни рекорда на Роджър Федерер от 369 спечелени мача от Големия шлем. Наградата му е сблъсък с Франсиско Черундоло от Аржентина за място на четвъртфиналите.

„Трябва да поздравя Лоренцо Мусети, жалко, че някой трябваше да загуби“, каза Джокович в телевизионното си интервю на корта. „Той изигра невероятен мач. Беше много, много близо до победата,“ добави той.