Бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 2 Возняцки елиминира Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:0, 6:7(3), 6:2 за 2:11 часа.

Датчанката спечели първите седем гейма в мача, след което допусна пробив за 2:3 във втория сет. Наваро взе аванс от 4:2, след което Возняцки спечели три поредни гейма и стигна до обрат - 5:4. След това тя пропусна мачбол, а в последвалия тайбрек Наваро спечели със 7:3 точки и изравни резултата.

В решителната третата част Возняцки направи ранен пробив, след което спечели подаването на съперничката си за 5:2 и при свой сервис затвори двубоя с третия си мачбол.

Возняцки пласира 10 аса и направи 6 пробива в мача. На полуфиналите датчанката ще играе срещу Елизе Мертенс (Белгия), която победи 4-а поставена Елина Свитолина (Украйна) с 6:4, 6:0.

Возняцки, полуфиналистка от 2011 година, беше водачка в схемата през 2012-а, но отпадна на четвъртфиналите. До момента в кариерата си тя няма спечелена титла на сингъл от турнирите от Големия шлем./БТА