Втората в света при жените Онс Жабер започна с убедителен успех участието си на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след като надигра квалификантката Мирям Бьорклунд от Швеция с 6-1, 6-3 за по-малко от час игра.

Тунизийката, която загря за Уимбълдън с титла в Берлин и полуфинали на двойки със завърналата се на корта Серина Уилямс в Ийстборн, стартира ударно и направи пробив в първия сервис гейм на скандинавката. Последваха още два до края на откриващата част за категоричното 6-1. Вторият сет започна с нов ранен пробив за Жабер, след който тя не изпусна инициативата, за да се поздрави с крайната победа.

Африканката загуби само пет точки на първи сервис и две на втори за целия мач, отразявайки и двете възможности за пробив пред Бьорклунд. Жабер, която е четвъртфиналистка в Лондон от миналата година, ще спори за място във втори кръг на надпреварата с победителката от двубоя между Ребека Марино от Канада и полякинята Катаржина Кава.

Напред продължиха още украинките Лесия Цуренко и Анхелина Калинина, Алисън Риск и квалификантката Мая Чвалинска.