Изненадите на "Ролан Гарос" следват една след друга. Този път сензацията поднесе Марин Чилич с победата си над световния №2 Даниил Медведев. Хърватинът, който е шампион от US Open през 2014 година, изхвърли руснака  от турнира след 6:2, 6:3, 6:2 за час и 45 минути.

Часове преди това от турнира в Париж отпадна и  Стефанос Циципас след загуба  от 19-годишния датчанин Холгер Руне.

До момента най-тежките загуби на Медведев бяха срещу Денис Шаповалов на US Open през 2017 година и от Хьон Чунг на Australian Open през 2018 година.

33-годишният Чилич изигра може би най-добрия си мач във френската столица Париж и записа първа победа над тенисист от топ 10 в света на „Ролан Гарос“. Световният №23 доминираше и загуби само четири точки на първи сервис в целия мач. Чилич не даде нито един шанс на Медведев за пробив, а руснакът направи и 28 непредизвикани грешки. 26-годишният Медведев  изглеждаше неузнаваем на корта и не оказа почти никаква съпротива на своя съперник.

Така след тригодишно прекъсване Чилич отново се класира на 1/4-финал на "Ролан Гарос". Той достига до тази фаза на турнира за трети път в кариерата си, като никога не е успявал да я прескочи. На четвъртфиналите Марин Чилич ще се изправи срещу друг руснак - Андрей Рубльов, който продължи напред след 1:6, 6:4, 2:0 и отказ на италианеца Яник Синер заради контузия.