Поставеният под номер 3 в схемата Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. 25-годишният германец победи испанския квалификант Бернабе Сапата Миралес със 7:6(11), 7:5, 6:3 за 2:48 часа.

В първия сет Зверев пропиля преднина от 4:1 и допусна пробив в десетия гейм, с който Миралес изравни 5:5. В тайбрека германецът отстъпваше с 10:11, но взе три поредни точки и поведе в резултата.

Зверев започна лошо и втората част и имаше пасив от 0:2 и 2:4, но взе подаването на съперника си за 4:4, след което и за 7:5.

Германецът спечели третия сет с 6:3 и затвори мача, но и в него допусна два пробива, а общо в мача те бяха шест.

На четвъртфиналите Зверев ще играе с победителя от мача между номер 6 Карлос Алкарас и номер 21 Карен Хачанов.