Миналогодишният полуфиналист на Откритото първенство на Австралия Стефанос Циципас отпадна още в третия кръг на турнира, след като загуби от канадеца Милош Раонич с 5-7, 4-6, 6-7(2).

32-ят поставен в схемата Раонич игра изключително солидно, особено на собствен сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си. От своя страна Раонич постигна по един пробив в първите два сета, за да натрупа добра преднина, след което се наложи категорично в тайбрека на третата част и затвори мача след два часа и 30 минути игра. Канадецът реализира 19 аса, спечели 89 процента от точките след вкаран първи сервис и имаше добра успеваемост на мрежата - 71 процента (29/41). Той завърши мача с 55 печеливши удара срещу 32 непредизвикани грешки.

По този начин Раонич записа своята победа номер 30 в Мелбърн и достигна до осминафиналите на турнира за седми път в кариерата си. В следващия си мач той ще се изправи срещу хърватина Марин Чилич, който надви Роберто Баутиста Агут в пет сета - 6-7(3), 6-4, 6-0, 5-7, 6-3. Напред продължава и 12-ят поставен Фабио Фонини след успех над аржентинеца Гуидо Пея със 7-6(0), 6-2, 6-3. В спор за място на четвъртфиналите италианецът ще срещне Тенис Сандгрен от САЩ, който победи сънародника си Сам Куери с 6-4, 6-4, 6-4. /БГНЕС