Поставената под номер 12 в схемата Елена Остапенко от Латвия се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Шампионката от "Ролан Гарос" през 2017 година Остапенко победи Ирина-Камелия Бегу (Румъния) с 3:6, 6:1, 6:1 за 1:29 часа, след като спечели 12 от последните 13 гейма.

Латвийката изоставаше с 3:6, 0:1, когато обърна нещата в своя полза. Тя спечели девет поредни гейма, за да поведе с 3"0 в третия сет, преди Бегу да успее да вземе подаването си. Остапенко трябваше да спасява точка за пробив в следващия гейм, преди да поведе с 4:1 и без проблеми затвори мача.

Елена Остенко е полуфиналистка от "Уимбълдън" през 2018 година, а миналата седмица достигна до финала на турнира на трева в Ийстбърн.

Украинката Леся Цуренко отпадна в третия кръг след загуба от германката Юле Ниймайер с 4:6, 6:3, 3:6 за 2:05 часа.