Чехкинята Барбора Крейчикова осъществи обрат и се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис при жените.

Поставената под номер 9 в схемата Крейчикова се наложи с 4:6, 7:5, 6:3 над австралийката Сторм Хънтър след 2 часа и 31 минути на корта.

Хънтър имаше предимство в първата половина на мача. Тя взе първия сет, като направи три пробива в него, а във втория сет Хънтър пропусна общо четири брейкбола.

Крейчикова някак успя да избегне това да загуби подаването си и успя на свой ред да пробие в 12-ия гейм на втория сет, за да изравни резултата.

В решителния трети сет чехкинята направи ранен пробив, поведе с 3:0 гейма и до края запази преднината си.

За място на четвъртфиналите Крейчикова ще спори с 16-годишната Мира Андреева от Русия.

В другия късен мач от програмата при дамите 20-годишната рускиня Мария Тимофеева победи със 7:6(7), 6:3 Беатрис Адад Мая. В първия сет Тимофеева навакса изоставане от 0:3 гейма и спаси сетбол в тайбрека, но във втория сет поведе с 5:1 гейма и нямаше трудности да затвори срещата. / БТА