Американката Коко Гоф и чехкинята Катержина Синякова спечелиха титлата при женските двойки на Откритото първенство на Франция по тенис.

Във финала поставените под номер 5 в схемата Гоф и Синякова победиха италианките Сара Ерани и Джазмин Паолини със 7:6(5), 6:3 за час и 50 минути.

За Гоф това е първа титла на двойки в турнирите от Големия шлем, като тя има една на сингъл от Откритото първенство на САЩ през миналата година. За Синякова пък това е осма титла при женските двойки, включително и трета от "Ролан Гарос". През 2018 и 2021 година тя спечели турнира заедно със сънародничката си Барбора Крейчикова.

Ерани и Паолини пропуснаха шанса си в тайбрека на първия сет, в който водеха с 5:3 точки. Преди това Гоф и Синякова на два пъти повеждаха с пробив и на два пъти италианките веднага изравняваха.

Във втория сет Гоф и Синякова поведоха с 4:1 гейма и нямаха почти никакви затруднения за това да затворят мача.

За Паолини остава разочарованието, че в рамките на по-малко от 24 часа загуби финалите и на сингъл, и на двойки. В турнира по единично тя загуби от полякинята Ига Швьонтек. / БТА