Ник Кирьос и Танаси Кокинакис спечелиха титлата на двойки при мъжете от Откритото първенство на Австралия по тенис.

В изцяло австралийския финал Кирьос и Кокинакис надвиха Матю Ебдън и Мат Пърсел със 7:5, 6:4 за час и 36 минути.

Кирьос и Кокинакис досега никога не са печелили титла като двойка. Те започнаха участието си на Откритото първенство на Австралия като непоставени, но по пътя си към трофея победиха двойките, които бяха поставени под номер 1, номер 3 и номер 15 в схемата.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Във финала на "Род Лейвър Арина" Кирьос и Кокинакис не допуснаха да загубят подаването си нито веднъж. Те направиха по един пробив и в двата сета - в 11-ия гейм на първия сет, както и в седмия на втория. Ебдън и Пърсел отразиха един мачбол в деветия гейм на свой сервис, но в следващия със серия от успешни сервиси Ник Кирьос сложи край на мача.