Румънката Симона Халеп се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 1 Халеп елиминира Каролина Плишкова (Чехия) с 6:3, 6:2 и за място на финал ще спори с Анджелик Кербер от Германия.

Румънката изоставаше с 0:3 гейма в първия сет, но след това спечели шест поредни и дръпна в резултата.

Във втората част Халеп спечели откриващото си подаване, а след това успя да пробие на 30.

До края лидерката в схемата не допусна изненада и затвори втория сет с 6:2. Германката Анжелик Кербер победи само за 51 минути с 2:0 (6:1, 6:2) Мадисън Кийс от САЩ.

Шампионката от 2016 г. записа 14-а поредна победа от началото на сезона.

Кербер проби още в първия гейм срещу поставената под номер 17 Кийс и след това поведе с 4:0. Тя приключи първия сет за 22 минути.

Американката имаше пробуждане в началото на втората част, когато спечели два поредни гейма и намали до 3:2.

Мадисън завърши срещата с 25 непредизвикани грешки. Финалистката от US Open не бе загубила сет до четвъртфиналите./БТА