Защитаващият титлата си Новак Джокович стигна неочаквано трудно до четвъртия кръг на "Ролан Гарос" след трудна победа над Диего Шварцман в 5 сета - 5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1.

Сърбинът, поставен под номер 2 в схемата, на два пъти изоставаше в сетовете, но решителните моменти показа класата си и спечели мача след 3 часа и 19 минути игра. Аржентинецът започна много силно и поведе след 7:5 в първия сет.

Джокович изравни след 6:3, но Шварцман не се даде лесно и отново поведе след 6:3 в третия сет, а общо за първите три части Джокович допусна нехарактерните 42 непредизвикани грешки. Оттук докрая Джокович взе инициативата и обърна мача в своя полза след 6:1, 6:1.

В края Шварцман получи контузия и след последната точка Джокович изпрати с аплодисменти достойния съперник.

"Очаквах труден мач с много удари от задна линия, защото условията бяха тежки. Поздравявам Диего за страхотната битка, игра много добре", каза Джокович./БТА