Испанецът Пабло Кареньо-Буста продължи победната си серия на Откритото първенство на Франция по тенис и достигна за първи път в кариерата си до четвъртфинал на турнир от Големия шлем. Поставеният под номер 20 Кареньо-Буста елиминира петия в схемата Милош Раонич (Канада) с 4:6, 7:6(2), 6:7(6), 4:6, 6:8 след 4:17 часа игра.

Испанецът, който в третия кръг елиминира Григор Димитров, навакса изоставане от 1:2 сета срещу канадеца, а в решаващата пета част той преодоля и пасив от 1:3 гейма. Кареньо-Буста можеше да стигне до успеха и по-рано, но при 5:4 пропусна три мачбола при собствен сервис.

В последствие той отново проби за 7:6, но в следващия гейм се нуждаеше от още четири възможности, за да триумфира при седмия си мачбол. Раонич пласира 25 аса и общо 92 печеливши удара, но направи и цели 84 непредизвикани грешки срещу едва 28 на испанеца.

На четвъртфиналите Кареньо-Буста очаква мач срещу сънародника си и деветкратен победител Рафаел Надал. Поставеният под номер 4 Надал разгроми по-рано днес друг испанец Роберто Баутиста Агут с 6:1, 6:2, 6:2, записвайки четвърта поредна убедителна победа на "Ролан Гарос", като в надпреварата досега той е загубил общо 20 гейма./БТА