Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Джокович победи номер 15 в схемата Карен Хачанов с 6:4, 6:3, 6:3 за 2:23 часа и достигна до 11-и пореден четвъртфинал в турнира.

Джокович отново удари съдия с топка (видео)

Сърбинът направи два пробива и веднъж загуби подаването си по пътя си към успеха в първия сет. Джокович поведе с 4:1 и без проблеми затвори втората част. В третия сет номер 1 в света преодоля пасив от 2:3 и след серия от четири поредни гейма приключи двубоя още с първия си мачбол.

Джокович ще опита да спечели "Ролан Гарос" за втори път в кариерата си и да стане първият тенисист в Оупън ерата, спечелил всички турнири от Големия шлем поне по два пъти. На четвъртфиналите сърбинът ще играе с победителя от мача между Пабло Кареньо Буста и квалификанта Даниел Алтмайер.