Американката Джесика Пегула, която е поставено в схемата под номер 8 в схемата на Откритото първенство на САЩ, се наложи над чехкинята Петра Квитова с 6:3, 6:2 за час и 9 минути игра. Така тя попадна след осемте най-добри тенисистки, като в следваща фаза ще играе срещу победителката от двубоя между лидерката в световната ранглиста Ига Швьонтек и германката Юле Нимайер.

Пегула много лесно пречупи съперничката си. Тя направи три пробива в първия сет и го затвори с 6:3. Във втория сет тя изоставаше в резултата с 0:2, но след това спечели 6 поредни гейма, с което спечели и мача.

Петра Квитова бе много по-нервна на корта, което се отрази в 5 двойни грешки при сервис и цели 24 непредизвикани грешки. Мачът се игра при затворен покрив заради дъжда над Ню Йорк.