Матео Беретини се класира за първи път в кариерата си за финал на турнир от Големия шлем.

Поставеният под номер 7 Беретини елиминира 14-ия в схемата Хуберт Хуркач (Полша) с 6:3, 6:0, 6:7(3), 6:4 и достигна до финала на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

25-годишният италианец нямаше никакви проблеми в първите два сета на мача, в които направи пет пробива.

В третата част се игра равностойно, всеки печелеше подаванията си и се стигна до тайбрек. В него Хуркач поведе с 4:0, 5:1 и след 7:3 намали изоставането си в резултата.

В четвъртия сет двамата си размениха по три гейма на собствен сервис, но Беретини спечели пробив за 4:3, защити го и след това направи нов брейк за крайното 6:3.

Беретини се класира за финала на "Уимбълдън" в неделя - в същия ден, в който Италия играе на финала на Евро 2020 на няколко мили разстояние на "Уембли".

В спора за титлата италианецът ще срещне победителя от мача между защитаващия титлата си и петкратен победител на "Уимбълдън" Новак Джокович (Сърбия) и номер 10 Денис Шаповалов (Канада).