Каролина Мухова се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на САЩ по тенис за втора поредна година, след като надви петата в схемата Жасмин Паолини с 6-3, 6-3 за близо час и 10 минути игра.

28-годишната чехкиня спря похода на италианката към трети последователен финал в турнирите от Големия шлем този сезон след тези на Ролан Гарос и Уимбълдън. Мухова, полуфиналистка в Ню Йорк миналата година, когато отстъпи на бъдещата шампионка Коко Гоф, успя да навакса изоставане от пробив в първия сет, печелейки пет поредни гейма за крайното 6-3. Във втория тя натисна съперничката от резултат 3-3 и след нови два брейка намери място в последните осем.

Мухова загуби само пет точки на първи сервис и пет на втори за целия двубой.

В спор за място на втори пореден полуфинал на Флъшинг Медоус и общо четвърти в кариерата, чехкинята ще се изправи срещу победителката от мача между двукратната финалистка Каролин Возняцки и Беатрис Хадад Мая.