Белгийката Елизе Мертенс и канадката Бианка Андрееску (на снимката) за първи път достигнаха до четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ.

Поставената под номер 25 Мертенс разгроми участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Кристи Ан с 6:1, 6:1 само за 67 минути.

27-годишната Ан, 141-а в световната ранглиста в момента, направи силен турнир в Ню Йорк, като записа първа победа в кариерата си в основната схема в Големия шлем, но срещу белгийката не успя да се противопостави. Американката допусна 25 непредизвикани грешки и пласира само 9 печеливши удара, което се оказа решаващо.

За Мертенс това е второто най-добро представяне в състезанията от Шлема след полуфинала на Откритото първенство на Австралия през миналия сезон.

Белгийката очаква мач срещу номер 15 Бианка Андрееску (Канада), която елиминира американската квалификантка Тейлър Таунзънд с 6:1, 4:6, 6:2 след почти два часа игра.

19-годишната Андрееску за първи път ще играе на четвъртфинал в надпревара от Големия шлем.