Марин Чилич (Хърватия) се класира на полуфиналите на откритото първенство по тенис на Франция, след като победи с 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6(2) поставения под номер 7 Андрей Рубльов (Русия). В следващия си мач 33-годишният ветеран ще срещне победителя от двубоя между Каспер Рууд (Норвегия) и Холгер Руне (Дания).

Чилич и Рубльов стигнаха до равенство 2:2 в сетовете само с по един пробив във всеки един от тях, а в петия бяха безупречни на собствен сервис. Първата възможност се откри за Чилич в десетия гейм при 5:4, но руснакът я отрази с допълнителни разигравания. В следващия гейм и Рубльов получи шанс за пробив, но също не се възползва от него.

В решаващия тайбрек Рубльов загуби осем поредни разигравания и Чилич затвори мача с деветото на собствен сервис. Двубоят продължи 4:14 часа.

Чилич завърши със зашеметяващите 88 печеливши удара срещу 35 за Рубльов. Хърватинът направи и над два пъти повече непредизвикани грешки при 71 на 35, но записа и 33 аса срещу само 15 за руснака.