Полуфиналистката от 2012 година Петра Квитова (Чехия) и финалистката от миналата година Луцие Шафаржова (Чехия) отпаднаха в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Номер 10 в схемата Квитова загуби от американката Шелби Роджърс с 0:6, 7:6(3), 0:6.

В следващия кръг Роджър ще играе срещу румънката Ирина Бегу, която елиминира Аника Бек (Германия) с 6:4, 2:6, 6:1.

Миналогодишната финалистка Луцие Шафаржова загуби от Саманта Стосър (Австралия) с 3:6, 7:6(0), 5:7. 32-годишната Стосър загуби финала на "Ролан Гарос" през 2010 година от италианката Франческа Скиавоне.

Представителката на Австралия започна с ранен пробив в третия сет, но Шафаржова изравни за 4:4. Стосър, която е шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2011 година, взе подаването на съперничката си отново в 12-и гейм и така записа четвърта победа в 15 мача срещу чехкинята.

Следващата съперничка на Стосър е шестата поставена Симона Халеп (Румъния). /БТА