Светлана Кузнецова и Петра Квитова определено сътвориха най-интересния мач поне до момента в женската схема на Ролан Гарос. Двете играха над 3 часа, преминаха през куп обрати и спасени мачболи, а в крайна сметка Кузнецова триумфира с победата след 6:7(2), 6:1, 9:7.

Първият сет бе взет от Квитова след тайбрек, но рускинята се реваншира във втория, в който победи категорично и вкара мача в решителна трета част.

В нея обаче драмата бе пълна. Квитова поведе с 3:1, след което Кузнецова на свой ред направи 4:3 и имаше три скрити мачбола. Чехкинята обаче спаси гейма, след което проби и сервира за мача.

Кузнецова обаче не се примири и в решителния момент върна пробива, след което при 6:5 на свой ред имаше два мачбола. Квитова обаче ги спаси и изравни за 6:6.

Последва нова драма – пробив за Квитова, която отново сервира за спечелване на мача и отново бе пробита веднага – 7:7. Този път Кузнецова взе своя сервис гейм, след което Квитова направи няколко грешки и набързо Кузнецова стигна до нови три мачбола при подаването на съперничката си. Още при първия чехкинята стреля в аут, което сложи и край на мача, спечелен от рускинята.

В спор за място на четвъртфиналите Кузнецова ще се изправи срещу Луцие Шафаржова, която поднесе изненада и отстрани Ана Иванович след 6:3, 6:3.