Британската тенисистка Джоана Конта продължи с чудесното си представяне в дамския турнир на сингъл от Откритото първенство на Австралия. 25-годишната състезателка се класира за четвъртия кръг, след като успя да се справи не с кого да е, а с бившата номер 1 в света Каролине Вознячки. Конта, 9-а в основната схема при жените, спечели мача с 6:3, 6:1.

Битка реално имаше само в първия сет, когато датчанката успяваше да дава по-сериозен отпор. С огромна мъка тя се спаси от пробив още в откриващия за мача гейм, докато сервисът на Конта функционираше доста по-добре. Решителният миг настъпи в 7-ия гейм, когато Вознячки спаси един брейкбол, но при втория вече загуби подаването си. Конта затвърди пробива, а след това реализира още един, с който затвори първия сет – 6:3.

В следващите минути бързо стана ясно, че път назад за Вознячки няма – Конта реализира два поредни лесни пробива, а след затвърждаването им резултатът вече бе 5:0 за нея във втория сет. Вознячки все пак спечели един гейм, преди съперничката й да спечели двубоя от втория мачбол.

В 1/8-финалната фаза Конта ще се изправи срещу поставената под номер 30 в основната схема рускиня Екатерина Макарова.