Представителят на домакините Ник Кириос се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 23 Кириос елиминира 16-ия в схемата Карен Хачанов (Русия) с 6:2, 7:6(5), 6:7(6), 6:7(7), 7:6(8) след почТи четири часа и половина игра.

Австралиецът можеше да затвори мача много по-рано, след като поведе с два сета и 4:2 гейма в третия, но допусна изравняване, а в тайбрека пропиля и мачбол при 6:5 точки.

В четвъртата част отново се стигна до тайбрек, в който Хачанов отрази още един мачбол при 6:7 точки, след което изравни.

Шампионски тайбрек до 10 точки трябваше да реши мача в петия сет. Руснакът поведе с 8:7 точки и имаше два сервиса, с които можеше да стигне до победата, но Кириос спечели три поредни разигравания, за да триумфира.

Така той ще срещне Рафаел Надал (Испания) за място на четвъртфиналите.

Други двама руснаци продължават напред.

Номер 17 Андрей Рубльов записа 11 поредна победа от началото на сезона след 2:6, 7:6(3), 6:4, 7:6(5) над 11-ия в схемата Давид Гофен (Белгия).

22-годишният Рубльов, който по-рано през месеца спечели титлите на турнирите в Доха и Аделаида, очаква номер 7 Александър Зверев (Германия), който се справи с испанския ветеран Фернандо Вердаско с 6:2, 6:2 6:4.

Вицешампионът от Откритото първенство на САЩ Даниил Медведев пък нямаше особени проблеми срещу представителя на домакините Алексей Попирин и триумфира с 6:4, 6:3, 6:2.

За място на четвъртфиналите номер 4 Медведев ще се изправи срещу шампиона от 2014 година Стан Вавринка (Швейцария).

Вавринка отстрани 19-ия в схемата Джон Иснър с 6:4, 4:1 и отказване на американеца заради болки в левия крак.