Изненадите в мъжката схема на Уимбълдън продължиха и във втория ден на турнира, след като петият поставен Доминик Тийм загуби мача си от първия кръг на надпреварата срещу американеца Сам Куери с 6:7(4), 7:6(1), 6:3, 6:0.

Вчера от турнира отпаднаха двамата тенисисти от топ 10 на световната ранглиста - Александър Зверев и Стефанос Циципас, а днес тяхната съдба последва и финалистът от Ролан Гарос.

В първия сет не се стигна до пробиви, но Тийм успя да се наложи в тайбрека със 7:4, за да поведе резултата. Във втората част ролите се размениха и отново нямаше пробиви, но този път Куери доминира в тайбрека и го взе със 7:1. В следващите два сета американецът тотално надигра съперника си, като в четвъртата част Тийм спечели едва пет точки и в крайна сметка Куери стигна до победата след два часа и 29 минути игра.

По този начин Куери се класира за втория кръг на надпреварата, където ще срещне чилиеца Кристиан Гарин или Андрей Рубльов от Русия. /БГНЕС