Григор Димитров се справи със съпротивата на квалификанта от Аржентина Марко Трунхелити и го победи в 4 сета – 6:3, 4:6, 6:2, 7:5. Двубоят бе от втория кръг на Откритото първенство на Австралия.

Подкрепяният от шумна българска агитка Григор през по-голямата част имаше превъзходство срещу поставения под номер 210 в световната ранглиста аржентинец. Трунхелити обаче се показа като достоен и упорит съперник  и успя да се противопостави на нашия тенисист в немалка част от двубоя. В крайна сметка по-високата класа на българина си каза думата.

След ранен пробив първата ни ракета взе първия сет с 6:3. Във втория последва миникриза за него и той отиде на сметката на къдрокосия южноамериканец – 6:4.

Димитров отново стабилизира играта си и след два пробива надви Трунхелити с 6:2 в третия сет.

В четвъртия аржентинецът бе равностоен почти до края на сета. Димитров обаче направи важен пробив при 6:5 и затвори сета със 7:5, а с това и мача с 3:1.

Григор Димитров ще се изправи в третия кръг срещу своя еталон в тениса Роджър Федерер. Швейцарецът се справи категорично във втория с Александър Долгополов с 6:3, 7:5, 6:1.

Федерер и Димитров играха наскоро на четвъртфинал в Бризбейн и българинът за първи път спечели сет срещу идола си, но все загуби двубоя с 4:6 7:6(4) 4:6.

Проследихме развоя на мача на живо:

Първи сет

Първият гейм в мача е в полза на Григор Димитров. Българинът сервира и поведе с 1:0. От трибуните се чуват ободряващи възгласи на българската агитка.

Ранен пробив в полза на Димитров. Нашата първа ракета повежда с 2:0 в първия сет.

Победният ход на Димитров продължава и той повежда с 3:0 в първия сет.

Първи гейм в полза на аржентинеца, който намалява резултата - 3:1 за Григор в първия сет.

Димитров не греши при своя сервис и повежда с 4:1 в сета.

От трибуните ехти "Българи, юнаци!".

Трунхелити успява да намали резултата, който е 4:2 в полза на Гришо.

Уверената игра на Димитров продължава - гейм на нула и 5:2 в негова полза.

Трунхелити стига до успех в осмия гейм, за да направи резултата 5:3 за Григор.

Първият сет е в полза на Димитров - 6:3. Трунхелити му оказа сериозна съпротива в последния гейм от сета, но нашият го преодоля.

Втори сет

Трунхелити печели първия гейм от втория сет при свой сервис.

Миникриза за Гришо и пробив в полза на Трунхелити, който повежда с 2:0 във втория сет.

Трунхелити затвърждава пробива си и повежда с 3:0.

Аржентинецът поиска медицински таймаут - поставят лейкопласт на пръста му.

След паузата Гришо печели гейм на нула и намалява на 1:3.

Григор връща пробива и резултатът вече е 2:3.

Димитров определено се съвзе след лошото начало на втория сет и вече изравни - 3:3.

Трунхелити спря серията на Григор и поведе отново с 4:3.

Ново равенство след гейм на нула и 4:4 във втория сет.

Аржентинецът отговаря също с гейм на нула и повежда с 5:4.

Вторият сет отива на сметката на Трунхелити, въпреки че преди за го загуби с 4:6, той спаси 4 сетбола при свой сервис. 1:1 сета е резултатът.

Трети сет:

Григор повежда в третия сет 1:0 след пробив и веднага го затвърждава - 2:0.

Първи гейм за аржентинеца в третия сет - 2:1 за Григор в третия сет.

Добра игра и вече 3:1 в полза на българина.

Пробив в полза на Димитров и 4:1 в негова полза.

Григор губеше при своя сервис, но успя да обърне аржентинеца и да поведе с 5:1.

Трунхелити успя да остане в сета, но губи с 2:5 в третия.

Григор печели третия сет с 6:2 и води с 2:1 в мача.

Четвърти сет:

Трунхелити смени фланелката си и започва да сервира. Първият гейм от четвъртия сет е в негова полза.

Григор изравнява - 1:1.

Трунхелити показва, че няма да се предаде без бой и повежда с 2:1 в сета.

Димитров изравнява при свой сервис - 2:2.

Трунхелити спечели петия гейм от 0:40 и повежда с 3:2.

Димитров отново стига до изравняване - 3:3.

Трунхелити печели седмия гейм на нула и повежда с 4:3.

Този сет се развива засега гейм за гейм и резултатът отново е изравнен - 4:4.

Трунхелити е категоричен при подаването си и повежда с 5:4.

С два поредни аса и общо 10 до момента Григор спечели един труден гейм, за да остане в сета - 5:5.

Много важен пробив за Григор в края на сета - 6:5 и той ще сервира за спечелването на мача.

7:5 за Григор в четвъртия сет и победа срещу упорит съперник с 3:1 сета за българина. В третия кръг Димитров ще срещне Роджър Федерер.