Местната любимка Коко Гоф се класира за третия кръг на US Open след бърза победа срещу 16-годишната Мира Андреева с 6:3, 6:2.

Двубоят започна с разменени пробиви, след което в четвъртия гейм Гоф отново проби. Световната номер 6 не допусна изненади до края на сета и затвори частта на собствен сервис.

Първият пробив във втория сет дойде в третия гейм. Последваха няколко равностойни гейма, но при 4:2 американката отново взе подаването на противничката и затвори мача без да загуби точка в сервис гейма си.

В следващия кръг Гоф ще се изправи срещу поставената под номер 32 в схемата Елизе Мертенс, която направи впечатляващ обрат срещу Даниел Колинс. Белгийката спечели с 3:6, 7:6(7), 6:1, след като спаси два мачбола във втория сет.

Белинда Бенчич постигна победа в два сета срещу Юрико Миязаки, докато Тейлър Таунзенд хвърли поредната бомба в Ню Йорк след успех над Беатрис Хадад Мая с 7:6(1), 7:5.