Френският тенисист Жо-Вилфрид Цонга се справи с американския маратонец Джон Иснър с 6:7(3), 3:6, 7:6(5), 6:2, 19:17 и отива в четвъртия кръг на турнира в среща, която продължи 4 часа и 24 минути.

Срещата завърши със сет-тайбрек, в която Цонга спаси мач-пойнт и успя да обърне развоя на мача в своя полза.

Само петият сет продължи два часа и 8 минути, а нервите и непремерените движения и на двамата състезатели преобладаваха.

Иснър имаше аванс от 16:15, но Цонга успя с чудесно воле да остане в мача и 16 минути по-късно триумфира като победител.

Поставеният под номер 7 в схемата Ришар Гаске (Франция) се класира за седми път в кариерата си за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Гаске победи без особени проблеми Алберт Рамос (Испания) с 2:6, 7:6(5), 6:2, 6:3 за 2:37 часа.

Французинът, който е полуфиналист в турнира от 2007 и 2015 година, ще играе в следващия кръг с победителя от мача между Жо-Вилфрид Цонга (Франция) или Джон Иснър (САЩ). За Гаске това беше 28-а победа на "Уимбълдън".

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро отпадна в третия кръг на турнира, след като загуби от Люка Пуй (Франция) със 7:6(4), 6:7(6), 5:7, 1:6 за 2:47 часа. Двубоят се доигра днес, след като снощи беше прекъснат заради настъпилата тъмнина.

Дел Потро, който претърпя три операции на китката на лявата ръка, участва на "Уимбълдън" за пръв път в последните три години. Във втория кръг той отстрани петия поставен Стан Вавринка (Швейцария).

Аржентинецът е полуфиналист в турнира от 2013 година и шампион от Откритото първенство на САЩ през 2009 година. След мача Дел Потро призна, че се чувства много изтощен.