Флавия Пенета се класира за финала на турнира от Големия шлем US Open, след като тотално надигра Симона Халеп и я отстрани с 6:1, 6:3 за 61 минути.

Пенета успя да пробив своята съперничка и да поведе с 3:1 гейма. Италианката успя да се възползва от втората си възможност за пробив в подаването на румънката.

Пенета направи нов пробив в шестия гейм, за да поведе с 5:1. След това тя затвори и сета с 6:1.

Флавия Пенета направи ранен пробив във втория сет и поведе с 1:0. Халеп обаче бързо успя да изравни резултата – 1:1.

Халеп направи нов пробив и поведе с 3:1, но италианката веднага върна пробива и намали пасива си на 2:3.

До края на мача Флавия Пенета направи нови два пробива, с които спечели сета с 6:3.

Флавия Пенета се превърна в първата италианка, която се класира за финала на US Open.

На финала тя ще се изправи срещу победителката от другия полуфинал, в който една срещу друга се изправят Серена Уилямс и Роберта Винчи.