Третата в схемата при жените Гарбине Мугуруса отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия след загуба от чехкинята Барбора Стрицова с 3:6, 2:6. 22-годишната испанка, финалистка на "Уимбълдън миналата година, бе считана за една от фаворитките в Мелбърн, но пътят й към финала бе спрян още в третия кръг. Стрицова изигра силен тактически мач и спечели само за 76 минути игра.

"Барбора ме накара да тичам доста по корта. Тя действаше много умно. Аз не успях да намеря играта си", каза Мугуруса. 29-годишната Барбора Стрицова достига четвъртия кръг на Аустрелиън оупън за първи път, а следващата й съперничка е двукратната шампионка Виктория Азаренка от Беларус.

"Виктория е много силна. Вчера я гледах как удря топката, със сигурност ще ми бъде трудно срещу нея", каза Стрицова. Азаренка достигна четвъртия кръг след лесна победа над японката Наоми Осака с 6:1, 6:1. Миниизненада поднесе рускинята Екатерина Макарова, която елиминира деветата в схемата чехкиня Каролина Плишкова след 6:3, 6:2. Подобни проблеми нямаше седмата поставена Ангелик Кербер от Германия, която бе напрежение надигра Медисън Бренгъл (САЩ) с 6:1, 6:3. /БТА