Симона Халеп се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след победа над британската квалификантка Хариет Дарт с 6:2, 6:4 за 77 минути игра.

Четвъртата в схемата румънка проби още в първия гейм на мача сервиса на съперничката и спечели първия сет с 6:2. Във втория Халеп също започна безкомпромисно и поведе с 5:1, след което Дарт подобри играта си и успя да вземе три поредни гейма. Румънката приключи мача в десетия гейм на свой сервис с четвъртия си мачбол.

Анжелик Кербер се класира за третия кръг след победа над австралийката Присила Хон с 6:3, 6:2. Германката, която е шампионка на Аустрелиън Оупън за 2016 година, измъкна първия сет с 6:3, като двете си размениха общо шест пробива. Кербер допусна пробив още в първия гейм на втория сет, но след това коригира сервиса си и затвори мача след 6:2.

Втората в схемата Каролина Плишкова също продължава напред след победа над Лаура Зигемунд с 6:3, 6:3. Чехкинята стигна до успеха за 86 минути игра.

Светлана Кузнецова приключи участието си в Мелбърн след поражение от италианката Камила Джорджи с 3:6, 1:6.