Поставеният под номер 3 в основната схема Новак Джокович се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис след победа над Евгений Корольов от Казахстан с 6:1, 3:6, 6:1, 6:3.

Сърбинът, двукратен полуфиналист на "Ролан Гарос", не остави шансове на Корольов в първия сет и го победи набързо с 6:1 за 27 минути, но загуби концентрация във втория, допусна два пробива и бе надигран с 3:6. Джокович бързо си върна ритъма и без да хаби много енергия в 30-градусовата жега, спечели с 6:1 и 6:3 оставащите два сета, а с това и мача.

В същото време срещата между Лукаш Лачко от Словакия и американския квалификант Майкъл Яни изравни рекорда по брой изиграни геймове за мач от "Ролан Гарос", откакто е въведен тайбрека през 1973 година. Двамата изиграха 71 гейма, като Лачко спечели с 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 6:7 (5), 12:10.

Срещата започна вчера, но бе прекъсната заради мрак и бе доиграна днес. Още три мача на сингъл на "Ролан Гарос" са завършвали след 71 гейма. Световният рекорд по този показател е 83 гейма в мач, игран през 1957 година.