Водачът в схемата и трикратен финалист Новак Джокович (Сърбия) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

29-годишният Джокович победи Йен Хсун-Лу (Тайван) с 6:4, 6:1, 6:1 за 90 минути. Сърбинът записа 35 печеливши удара и направи седем пробива в мача.

Титлата от "Ролан Гарос" е единствената, която липсва в кариерата на Джокович. Той има 11 трофея от турнирите от Големия Шлем.

Сърбинът загуби подаването си в осмия гейм на първия сет, но след 4:4 до края на мача даде на съперника си само два гейма.

Във втория кръг Джокович ще играе срещу квалификанта Стийв Дарси (Белгия), който острани Марсел Илхан (Турция) с 6:3, 6:4, 6:0.

Номер 13 в схемата Доминик Тийм (Австрия) също се класира за втория кръг след успех над Иниго Сервантес (Испания) с 3:6, 6:2, 7:5, 6:1.

Испанецът Фелисиано Лопес надделя над Томас Фабиано (Италия) с 6:4, 6:4, 3:6, 6:2. Джон Иснър, 15-и в схемата, отстрани Джон Милман от Австралия с 6:7(4), 7:6(12), 7:6(7), 7:5. Американецът наниза 40 аса в двубоя.

Двубоят беше прекратен снощи след втория сет зараид настъпилата тъмнина и се доигра днес./БТА