Световният №1 Новак Джокович продължава увереното си представяне на Ролан Гарос. Сърбинът победи с лекота швейцареца Хенри Лааксонен с 6:1, 6:4, 6:3 след час и 35 минути, и постигнати четири пробива.

Ноле ще играе срещу непоставен и в третия кръг, след като италианецът Салваторе Карузо изненадващо победи Жил Симон с 6:1, 6:2, 6:4.

Александър Зверев също се справи в три сета срещу шведския квалификант Микаел Имер - 6:1, 6:3, 7:6(3). Германецът имаше проблеми в първия си мач, в който трябваше да играе пет сета с Джон Милман. Днес обаче проблемите му бяха само в третата част, в която трябваше да мине през тайбрек.

Следващ съперник на Зверев ще бъде финалистът от Монте Карло Душан Лайович, който победи французина Елиот Беншетри с 6:3, 6:3, 6:4.

Доста по-трудно във втори кръг бе за един от фаворитите Доминик Тийм, който все пак отстрани казахстанеца Александър Бублик след 6:3, 6:7(6), 6:3, 7:5. В четвъртия сет Тийм губеше с 2:5 и 15:40, което означаваше два сетбола за съперника му. Австриецът обаче направи невероятен обрат и успя да завърши двубоя в четири сета.

За Тийм предстои мач с Пабло Куевас, който отстрани Кайл Едмънд след 7:6(3), 6:3, 2:1 и отказване на британеца.