Марин Чилич продължава защитата на титлата си на US Open, след като се класира за четвъртфиналите на турнира. Хърватинът отстрани французина Жереми Шарди на осминафиналите след 6:3, 2:6, 7:6 (2), 6:1. Двубоят продължи 150 минути.

Двубоят започна равностойно, но Шарди изигра много слабо шестия гейм, а Чилич се възползва от втората си възможност за пробив и поведе с 4:2 гейма. До края на сета хърватинът не допусна пропукване и спечели с 6:3.

Във втория сет Чилич бе доста неубедителен и допусна да бъде пробит на два пъти и Шарди спечели сета с 6:2 гейма.

В третия сет двамата тенисисти не стигнаха до нито една възможност за пробив, а в тайбрека Чилич спечели със 7:2 точки.

В четвъртия сет хърватинът направи два ранни пробива и поведе с 5:0, а след това успя да затвори мача с 6:1.

На четвъртфинала Марин Чили ще се изправи срещу още един французин Жо-Вилфред Цонга.

Цонга елиминира Беноа Перс след 6:4, 6:3, 6:4, а мачът продължи 104 минути.

Цонга бе повече от категоричен в сблъсъка със своя сънародник. Пер не успя да стигне до нито една възможност за пробив на сервиса на съперника.