Швейцарката Тимеа Бачински достигна за трета поредна година до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 30 Бачински победи десетата в схемата Винъс Уилямс с 5:7, 6:2, 6:1 след 2:12 часа игра.

Швейцарката, която след четири дни ще навърши 28 години, започна силно мача и поведе с 5:1, но след серия от шест поредни гейма финалистката през 2002 година Уилямс стигна до обрат в първия сет.

До края Бачински доминираше, като спечели 10 от последните 11 гейма, за да триумфира срещу 36-годишната американка, която допусна цели 45 непредизвикани грешки срещу 29 на съпреничката си.

В търсене на втори полуфинал след 2015 година швейцарката ще се изправи срещу представителката на домакините Кристина Младенович.

Номер 13 Младенович детронира защитаващата титлата си Габрине Мугуруса (Испания) по-рано днес с 6:1, 3:6, 6:3, което означава, че на "Ролан Гарос" ще има нова шампионка, която досега не е печелила трофея в Париж.