Бившата номер 1 в световния тенис Виктория Азаренка (Беларус) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Полуфиналистката от 2013 г. победи със 7:5, 6:4 датската тинейджърка Клара Таусон.

31-годишната Азаренка направи пробив още в първия гейм на мача, но 18-годишната датчанка взе подаването й и изравни 2:2. Беларускинята стигна до нов пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори първия сет. Двете си размениха по два пробива до 4:4 във втората част, след което в деветия гейм Азаренка спечели подаването на съперника си и в десетия стигна до крайния успех.

В третия кръг Азаренка ще играе срещу поставената под №23 Медисън Кийс (САЩ), която елиминира 18-годишната левичарка Лейла Фернандес (Канада) с 6:1, 7:5 за 91 минути.