Любимецът на Австралия - Алекс де Минор се класира за втория кръг на Australian Open след само един спечелен сет. При 1:1 сета срещу съперникът му Милош Раонич се отказа заради болки в крака. Канадецът, който е бивш №3 в света, измъкна първия сет с тайбрек, но загуби втория с 3:6. В третия сет Раонич започна да се придвижва трудно по корта и при 0:2 гейма хвърли бялата кърпа. Отказването му разстрои неговата съпруга, която не успя да сдържи сълзите си на трибуните в Мелбърн.

В следващия кръг Демона, както австралийските фенове наричат Де Минор, ще играе с №41 в света Матео Арналди от Италия. Представителят на домакините, който е десети в ранглистата на АТП, влезе в турнира с повишено самочувствие, след като в началото на годината победи Новак Джокович.