Първата ни ракета в мъжкия тенис Григор Димитров победи убедително швейцареца Марк-Андреа Хюслер в първия кръг на квалификациите на турнира в Женева и ще играе мач за влизане в основнатна схема.

Гришо победи с 6:4, 6:3, като нямаше никакви проблеми срещу 276-ия в света Хюслер. За последно Григор Димитров бе играл в пресявки на АТР турнир на Мастърса в Париж през 2012-а година.

Във втория кръг на квалификациите в Женева най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу италианеца Томас Фабиано.

Димитров бе убедителен в двубоя си срещу 22-годишния швейцарец. Той спечели първия сет с 6:4 след пробив в последния гейм. Още в началото най-добрият ни тенисист имаше шансове за пробив, но не успя да се възползва.

Във втория сет Григор Димитров проби Хюслер за 4:2 и поведе бързо с 5:2. Последва оспорван гейм, в който Марк-Андреа Хюслер спаси три мачбола и намали изоставането си. В следващия гейм обаче, въпреки съпротивата на швейцареца Григор се справи и спечели сблъсъка.

Италианец на пътя на Григор към основната схема в Женева

Вижте развитието на двубоя Димитров - Хюслер с GONG.BG!

Край на мача - 6:4, 6:3

6:3 След два пропуснати мачбола, при третия Гришо спечели подаването си и триумфира в мача!

5:3 Много интересен гейм, в който Григор Димитров имаше три точки за сета, а с това и за мача, но не успя да пробие съперника си.

5:2 Швейцарецът спечели първата точка в гейма, но след това първата ни ракета навакса и взе гейма с 40:15.

4:2 Пробив! Димитров поведе с 40:15 и при първата си възможност за пробив успя, като така поведе с 4:2 гейма.

3:2 Гришо даде само точка на съперника си и пак поведе в сета.

2:2 Стабилен гейм за швейцареца и ново равенство.

2:1 Най-добрият ни тенисист изоставаше с 0:30, но вспечели следващите точки и взе сервис-тейма си.

1:1 Марк-Андре Хюслер обаче отвърна по същия начин и изравни.

1:0 Добро начало и на втория сет за Григор Димитров, който спечели подаването си на 0 и поведе.

Втори сет

6:4 Пробив! Григор Димитров поведе с 40:15 и при първия си шанс за пробив, този път се възползва, осъществи го и с това спечели и сета с 6:4!

5:4 Гейм на 0 за първата ни ракета.

4:4 Димитров отново имаше точка за пробив, но не успя да пробие подаването на съперника си.

4:3 Първата ни ракета поведе с 40:0, допусна изравняване за 40:40, но успя да спечели подаването си.

3:3 След оспорван гейм Хюслер печели трети на сметката си.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Швейцарецът спечели сервис-гейма си на 15.

2:1 По-труден гейм за Димитров, който спаси една точка за пробив и спечели гейма.

1:1 Марк-Андреа Хюслер изравни. Григор имаше две точки за пробив, но швейцареца успя да се спаси от брейк.

1:0 Григор Димитров взе подаването си без проблеми.