Александър Донски спечели титлата на държавния турнир за мъже на тенис център „Санта Марина“ в Созопол с награден фонд 2000 лева от календара на българската федерация по тенис.

Във финала Донски спечели срещу Мартин Димитров със 7:6(5) 6:3 след 1 час и 38 минути игра.

Алекс Донски бе поставен под №2 в основната схема и стана шампион без загубен сет, след като отстрани последователно Мехмед Исмаилов с 6:0 6:1, Донован Лилов с 6:1 6:0, Вениамин Нив с 6:3 6:4 и Пламен Милушев с 6:4 6:3 по пътя към финала.

Първият поставен Мартин Димитров бе убедителен в първите си три мача, а в полуфиналите спечели след тричасов драматичен мач срещу Златан Палазов със 7:6(6) 3:6 7:6(5).

Във финалната среща Донски пръв направи пробив и поведе с 3:1 в първия сет, но Димитров го върна бързо и изравни. Стигна се до тайбрек, в който Донски поведе с 5:2 точки, допусна изравняване, но взе следващите две точки, а с това и сета. По подобен начин във втората част Донски дръпна с 3:0 гейма, допусна изравняване 3:3, но взе следващите три поредни гейма за крайното 7:6 6:3.

Финалът на двойки между Пламен Милушев и Фердун Шефкедов срещу Александър Донски и Мартин Атанасов бе прекъснат поради дъжд при 5:5 в първия сет, след което Донски и Атанасов се отказаха поради болки в рамото на победителя на сингъл.

Така шампиони станаха състезателите на НСА Милушев и Шефкедов.