Финландия обърна Русия с 3:1 в полуфинална среща от Световното първенство по хокей на лед и стигна финалната битка. Така северняците разочароваха феновете на домакините, тъй като първенството се провежда в Русия.

Домакините започнаха много добре двубоя и още във втората минута с перфектна атака Широков откри резултата. "Сборная" игра добре в тази първа третина и се оттегли с аванс от попадение.

Във втората третина Финландия се развихри и реализира 3 безответни шайби във вратата на руснаците. Първо Себастиан Ахо изравни в 26-ата минута на срещата, десет минути по-късно Йокинен удвои, а отново Ахо малко преди края на третината направи резултата 3:1.

В третата част на срещата двата състава не си отбелязаха попадения и в крайна сметка Финландия заслужи успеха и класирането си на финал.