Отборът на Финландия продължава победната си серия на световното първенство по хокей на лед в Русия.

Световният вицешампион от 2014 година разгроми Словакия с 5:0 и записа шеста победа от шест мача в група "Б". Александър Барков се отличи с гол и две асистенции за тима на Финландия, а Юсе Сарос записа втори мач без допуснат гол на шампионата. Мико Койву, Анти Пилстрьом, Патрик Лайне и Юси Йокинен също бяха точни за скандинавците. Лайне е голмайстор на турнира до момента с шест гола и четири асистенции. За Словакия поражението е четвърто поредно.

Във вторник Финландия ще играе срещу тима на Канада, които спечели първите си пет срещи от групата. В група "А" Швеция победи Швейцария с 3:2 след дузпи и се изкачи на второ място в класирането. Андре Бураковски отбеляза победния гол за Швеция.

Свен Андригето даде аванс на швейцарците в първата третина, а за шведите изравни Йохан Зундстрьом в средата на втората част. Швейцария поведе отново с попадение на Денис Холенщайн в началото на последната третина. 9:58 минути преди сирената Густав Нюквист вкара за 2:2.