Краси Анев с още един медал от Европейското, сега сребро!

Красимир Анев<strong> източник: Gulliver/Getty Images</strong>

Красимир Анев източник: Gulliver/Getty Images

Поредна страхотна новина за българския биатлон. След бронза от вчера на Красимир Анев в спринта, сега той се поздрави и със среброто в преследването на 12.5 км по време на Европейското първенство в италианския курорт Риднаун Вал-Ридана.

Той остана на 27.6 секунди от победителя Александър Логинов, но направи като цяло страхотно състезание и се окичи с отличието. Това е осми медал за него на шампионати на Стария континент.

Българският представител свали всичките 20 мишени и съвсем заслужено завърши на втората позиция. Другият български участник в преследването Владимир Илиев се отказа в средата на надпреварата.

Трети завърши друг руснак - Евгений Гараничев. Назад остана един от фаворитите в лицето на Симон Фуркад.