Бъгарският биатлонист Красимир Анев спечели бронзов медал от Европейското по биатлон. Родният състезател завърши на трето място в спринта на 10 км след безгрешна стрелба по всичките 10 мишени в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана.

Българинът завоюва седми медал от Европейско първенство в кариерата си и втори в спринта след бронза в Душники-Здрой 2017. Анев излезе четвърти след последната стрелба и успя да се стигне до бронза след отлично бягане по последната обиколка.

Победител стана латвиецът Андрейс Расторгуйевс. Той приключи състезанието само с 1 грешка при втората стрелба, но беговите му умения дадоха отражение. Втори на 5,5 секунди зад него завърши Александър Логинов. Руснакът също допусна пропусна 1 мишена, като това се случи при първата стрелба. Изоставането на Краси Анев спрямо шампиона бе 24,5 секунди.

Следващият най-предно класиран българин бе Владимир Илиев. Роденият в Троян биатлонист допусна по една грешка и в двете стрелби, което му отреди 31-о място.

Антон Синапов (2+1 грешки) даде 55-и резултат, а Димитър Герджиков (2+1 грешки) финишира с 62-о време. Другите ни двама представители - Михаил Клечеров (0+2 грешки) и Димитър Парталов (0 грешки) завършиха съответно 70-и и 88-и в крайното класиране на дисциплината.

Спринтът на 7,5 км при жените е по-късно днес.