Вратарят с български корени Александър Георгиев спаси 36 удара на вратата на Ню Йорк Рейнжърс, който спря серията си от три поредни загуби с победа с 4:3 след продължение срещу Питсбърг в Националната хокейна лига. Райън Стром бе точен 2:09 минути след началото на допълнителната част, а Брендън Смит, Брейди Скей и Владислав Наместников също вкараха за Рейнджърс.

Отборът на Тампа Бей изравни рекорда по победи в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като надви с 6:3 Бостън в последния ден от редовния сезон. Това бе 62-а победа за Лайтнинг през годината и с това те изравниха постижението на Детройт от сезон 1995/1996.

Стивън Стамкос вкара гол при човек по-малко за Тампа Бей в третата част, в която шампионите от редовния сезон нанизаха три шайби. Никита Кучеров, Антъни Сирели, Ерик Чернак, Брейдън Кобърн и Тайлър Джонсън също се разписаха за Тампа Бей, а третият вратар Едуърд Паскал спря 30 удара на вратата си.

Тампа Бей изравни рекорда на Детройт с този мач, но шест от победите на Лайтнинг бяха спечелени след дузпи. Лигата въведе решаващите свободни удари в началото на сезон 2005/2006, а преди това мачовете завършваха наравно след продължението, което пък дебютира през 1983-а. Освен това, Лайтнинг завършиха сезона с 30 победи като гости, изоставайки само с една от рекорда на Детройт, записан през сезон 2005/2006.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), последни мачове от редовния сезон:

Бостън - Тампа Бей - 3:6
Сейнт Луис - Ванкувър - 3:2 след дузпи
Монреал - Торонто - 6:5 след дузпи
Отава - Кълъмбъс - 2:6
Детройт - Бъфало - 1:7
Флорида - Ню Джърси - 3:4 след продължение
Филаделфия - Каролина - 3:4
Питсбърг - НЙ Рейнджърс - 3:4 след продължение